Ricken potvrdil ukončení spolupráce s trenérem Skibbem

Cesty Borussie Dortmund a mládežnického trenéra Michaela Skibbeho se rozdělují. „Je to pravda, dohodli jsme se s Michaelem Skibben na ukončení spolupráce,“ stojí v prohlášení vedoucího dortmundské mládeže Larse Rickena na webu BVB.

Nekomentuje důvody, ale už dříve Sport BILD informoval, že byla narušena mezi klubem a trenérem vzájemná důvěra. Důvodem má být to, že soud odsoudil k osmi a půl letům vězení Yosefa M. za tři případy znásilnění a týrání. Zmíněný muž je Skibbeho švagr. Bývalý bundesligový kouč ho nechával dle informací médií bydlet ve vlastním domě, který měl být ve dvou případech místem činu.

Navíc manželé Skibbeovi nabídli soudu zaplacení kauce 80 tisíc eur a chtěli ubytovat obžalovaného v jejich vile, aby nemusel do vazby. K tomu ale nakonec nedošlo. Klub byl událostmi nepříjemně překvapen, Skibbe o situaci organizaci BVB nijak neinformoval.

Dortmund přitom teprve na začátku května informoval, že Skibbe převezme od příští sezóny tým U23 a odejde od U19.

„Rádi bychom poděkovali Michaelovi Skibbemu za práci, kterou odvedl v Borussii Dortmund za více než 11 let jeho působení. Přejeme mu vše nejlepší do jeho budoucí kariéry.“

V Borussii pracoval 54letý trenér už mezi lety 1989 a 2000. Zastával pozice šéfa mládeže, trenéra U19, amatérského celku a dokonce dvě sezóny vedl áčko jako hlavní kouč. Po roce 2000 byl asistentem Rudiho Völlera u národního týmu, trénoval také bundesligové týmy Leverkusenu, Frankfurtu a Herthy. Do Borussie se vrátil 1. července loňského roku.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.