Rozhodnout zápas zvládá Reus i z lavičky! Přinášíme zajímavosti z duelu s TSG

Díky zlepšenému výkonu v druhé půli a hvězdným žolíkům si Borussia nakonec proti Hoffenheimu zaslouženě vyhrála. Jasně tomu napovídá i poměr střel v jednotlivých poločasech. Zatímco první dějství bylo vyrovnané 5:4, v druhé pětačtyřicetiminutovce už to bylo 10:4. BVB si také vícekrát přihrálo, jeho hráči vyhráli většinu soubojů (57 %) a měli vyšší procento držení míče (55 %). Přinášíme pár zajímavostí o duelu s Hoffenheimem.

Devět ze čtyř: Borussia Dortmund získala první venkovní bundesligové body v letošní sezóně. Stejně jako vloni tak má po čtyřech kolech devět bodů.

Asistent: Erling Haaland není jen top střelec. Dva poslední góly BVB (branku Felixe Passlacka proti Freiburgu na 4:0 a teď přesný zásah Marca Reuse) připravil přesnou přihrávkou právě on.

Žolík: Marco Reus se přesvědčil, že nemusí nastoupit stůj co stůj v základu, aby skóroval. Jeho 128. bundesligová branka byla jeho prvním gólem z pozice střídajícího hráče od března 2014 (tehdy BVB vyhrálo 3:0 proti Hannoveru).

Rutinér: Lukasz Piszczek, který naneštěstí musel v první půli střídat, si připsal první bundesligové minuty letošní sezóny. Polský obránce tak zasáhl už do 14. sezóny německé nejvyšší soutěže v řadě.

Čerstvé síly: Mo Dahoud, Julian Brandt a Felix Passlack nastoupili v základní sestavě v letošní sezóně bundesligy poprvé. Pro Passlacka to byl první bundesligový start od úvodního hvizdu po více než třech letech (naposledy byl jeho hostování v Hoffenheimu20. září 2017 u výhry 3:2 proti Mohuči).

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.