Reinier: Chci dělat fanouškům radost

Nová brazilská hvězda ve službách Borussie Dortmund, se ve svém prvním rozhovoru rozpovídala o svém přestupu do Dortmundu, svých silných stránkách a cílech.
„Alles gut“ (všechno je v pořádku). Osmnáctiletý talent zatím umí německy jen tuto frázi. Je logické, že jako Brazilec to nebude mít s těžkou němčinou jednoduché. Teď už pojďme k samotnému rozhovoru.

O svém novém působišti:

„Vím, že Borussia Dortmund je velký klub s dlouhou historií a nádherným stadionem. V Brazílii tento klub hodně sledujeme. Částečně i kvůli Brazilcům, kteří zde v minulosti působili, jako jsou Amoroso, Dede nebo Tinga“.

Proč se rozhodnul pro Borussii?

„Mohl jsem zůstat ve Španělsku, když ale došlo nabídku od Dormundu dlouho jsem nepřemýšlel. V Dortmundu dávají příležitost mladým hráčům a já věděl, že přesně toto potřebuju. S tímto rozhodnutím jsem velmi spokojený“.

K jeho cílům na následující 2 roky:

„Chci se naučit nové věci jako hráč, ale také se rozvíjet jako osobnost. Chtěl bych se naučit nové jazyky, němčinu a angličtinu, to je pro můj budoucí život také důležité. Samozřejmě chci být úspěšný s týmem a pomoct ke trofejím. A v neposlední řadě chci dělat radost fanouškům na stadionu“.

O jeho pozici:

„Jsem rád, že v útoku můžu hrát na více pozicích. Je jen na trenérovi, kde mě bude využívat, abych byl co nejvíce platný pro tým“.

O vynucené korona pauze:

„Od ledna jsem odehrál pouze 3 zápasy. Během této přestávky jsem trénoval hlavně individuálně. Snažil jsem ze zlepšit po fyzické stránce, protože to je nedílná část fotbalu. Po pauze jsem opět trénoval s A týmem Realu Madrid“.

O jeho vzoru a silných stránkách:

„Kaka byl vždy můj idol. Lidé mě s ním často porovnávají, já ale nechci být druhý Kaka, chci být Reinier a chci aby si fanoušci oblíbili můj styl. Mám rád rychlý útočný fotbal“.

O demolici Brazílie na domácím mistrovství světa od Německa:

„Bylo to pro nás strašné, ale nenaděláme nic“.

O životě v Dortmundu:

„Líbí se mi tady, první dojmy jsou určitě pozitivní. Město je krásné a klub mě přivítal. Je tu se mnou můj otec, doufám, že má matka a mladší sestra za námi brzo dojedou. Pro nás Brazilce je rodinný život hodně důležitý. Postupně bude všechno v pořádku“.

View this post on Instagram

Primer entrenamiento🟡⚫️🐝 #hejabvb💛🖤

A post shared by Reinier Jesus (@reinier.jesus) on


 

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.