Shrnutí reprezentační přestávky

Během reprezentační pauzy zasáhlo do zápasů více než dost hráčů Borussie. Pojďme se společněš podívat, jak se jim vedlo.

Witsel a Meunier – Belgie

Oba dva nechyběli ani minutu při zápasech své reprezentace. Při prohře s Anglií (2:1) dostal žlutou kartu Meunier a při výhře nad Islandem (1:2) zase Witsel. Tento sraz ukázal pevnou pozici obou našich hráčů v belgické reprezentaci.

Luca Unbehaun – Německo U20

Odchytal druhý poločas při výhře proti Švýcarsku U20 (3:1). Obdžel jeden gól.

Nico Schulz, Mahmoud Dahoud – Německo

Oba zasáhly do zápasu se Švýcarskem (3:3). Schulz v základní sestavě odehrál 70 minut a Dahoud při své premiéře v seniorské reprezentaci naskočil do zápasu v 78. minutě.

Emre Can, Julian Brandt – Německo

Německá reprezentace by byla na delší povídání. Shrnul bych to tak, že můžeme být rádi, že se oba zástupci zbytečně nevyčerpali. Oba odehráli téměř celý zápas proti Turecku (3:3). Can poté na pár minut nastoupil do vítězného zápasu s Ukrajinou (1:2) a remízového klání se Švýcarskem (3:3). Brandt do hry ve zmíněných dvou zápasech nezasáhl.

Jude Bellingham – Anglie U21

Do zápasu s Andorrou (3:3) naskočil na 19 minut. U výhry nad Tureckem (2:1) byl celý zápas a obdržel žlutou kartu.

Jadon Sancho – Anglie

Sancho se údajně zůčastnil večírku, který byl proti opatřením které platí na Britských ostrovech. Z tohoto důvodu ho zřejmě trenér Southgate v zápasech výrazně nevyužil. Do domácího zápasu s Belgií (2:1) nezasáhl a při prohře s Dánskem (0:1) naskočil na posledních 18 minut.

Felix Passlack – Německo U21

Na půdě Moldavska odehrál celý zápas (0:5). Při výhře nad Bosnou U21 (1:0) naskočil do hry v 87. minutě.

Ansgar Knauff – Německo U19

V zápase proti Polsku U19 (1:1) naskočil ve 32. minutě a v 60. minutě byl vystřídán.

Raphael Guerreiro – Portugalsko

V zápasech proti Španělsku (67 minut), Francii (88 minut) i Švédsku (90 minut) nastoupil v základní sestavě. Pozitivní může být fakt, že Portugalsko nedostalo během tří zápasů ani jeden gól.

Erling Haaland – Norsko

Bohužel byl u porážky se Srbskem 1-2 v baráži o Euro. Chuť si ale napravil v dalším zápase proti Rumunsku, kde vstřelil 3 ze 4 gólu svého týmu. Téměř celý zápas odehrál také proti severnímu Irsku. Z hráčů Borussie podával během reprezentační přestávky nejlepší výkony.

Thomas Delaney – Dánsko

Spokojený může být také dánský středopolař, jeho tým vyhrál všechny své zápasy. Proti Anglii (0:1) a Islandu (0:3) nevynechal ani minutu. Přátelský zápas s Faerskými ostrovy (4:0) sledoval z lavičky.

Manuel Akanji – Švýcarsko

Před začátkem srazu měl pozitivní test na koronavirus, momentálně je tedy v karanténě.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.