Tomáš Rosický určil svůj „Dream Team“ Borussie Dortmund. Jeho volba asi nepřekvapí

Hostem tradiční série „My Dream Team“ na YouTube kanálu BVB se tentokrát stal Tomáš Rosický. Právě sparťanský sportovní ředitel se v aktuálním vydání svěřil fanouškům, kdo by byl součástí jeho vysněného týmu Borussie Dortmund. A není překvapení, že všichni zmínění figurovali v mistrovském celku ze sezóny 2001/02.

Do branky nominoval Jense Lehmanna, s nímž se „Rosa“ potkal jak v Dortmundu, tak v Arsenalu. Prohlásil o něm, že měl dva póly osobnosti. „Na hřišti to byl trochu blázen, ale mimo něj jsem ho měl moc rád. Na Ostrovech se mu přezdívalo ‚Bláznivý Němec‘,“ prozradil jeden z tria českých hráčů, kteří kdy hráli v Dortmundu.

Kraje obrany patřily dvěma brazilským rychlíkům Evanílsonovi a Dedêmu. „Oba vždycky makali nahoru, dolů. Když jsme ztratili míč, Evanílson už byl zase za mnou připravený bránit. Dedê je nejlepší levý bek, se kterým jsem kdy hrál. Na balónu byl vždycky technicky výborný a měl skvělý cit pro spoluhráče a prostor,“ řekl na adresu bývalých brazilských spoluhráčů. Do středu obrany postavil Christiana Wörnse a Jürgena Kohlera. Oba vyhrávali snad všechny souboje, byli nepříjemní a tvrdí. A to bylo přesně to, co tým v té době podle Rosického potřeboval.

Jako duo štítových záložníků nominoval dvojici Sebastian Kehl / Stefan Reuter. „Kehly byl přesně tím hráčem, který se ke mně hodil. Seděli jsme si skvěle. Mathias Sammer to tehdy vymyslel výborně,“ chválil tehdejšího kouče žlutočerných ve videu záložník se 105 reprezentačními starty. Reuter na sklonku své kariéry plnil svou roli na hřišti, ale především v kabině.

Skvělé kraje sestavy doplnili další dva brazilští technici. Křídelníci Ewerthon a Amoroso byli také jedním z klíčových faktorů úspěchu. Muž s desítkou na zádech prohlásil, že do týmu a hlavně k němu zapadli i oni skvěle, protože vždycky raději volil přihrávku než zakončení. „Márcio byl neskutečný zabiják, dokázal dát gól z každé pozice. Pro Mathiase (pozn. redakce – tehdejšího trenéra) to bylo trochu těžké, protože se občas trochu zapomínal vepředu,“ smál se Rosický ofenzivnímu pojetí nejlepšího střelce BVB bundesligové sezóny 2001/2002.

Na hrotu samozřejmě nemůže chybět Jan Koller. Neodmyslitelný parťák malého Mozarta a autor 11 branek z mistrovské sezóny. „Na to, kolik měří, dokázal hrát velmi dobře s míčem. Mohli jsme na něj dát dlouhý míč, kombinovat s ním, všechno zvládal,“ nešetřil chválou na adresu nejlepšího střelce reprezentační historie.

A že vám do jedenáctky chybí jedno jméno? „Jasně, že v té sestavě musím být i já. Chtěl bych si s nimi ještě jednou zahrát,“ směje se jasná jednička na žebříčku přestupů z české ligy do zahraničí. S cenovkou 504 milionů ho nejspíš ještě nějaký čas nikdo nepřekoná.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.