Toprak přestupuje do Brém. A co ostatní hráči na hostování?

Brémy se v baráži o Bundesligu utkaly s Heidenheimem a po 2 remízách (0:0, 2:2) se díky pravidlu o venkovním gólu udržely mezi německou elitou. Pro nás, fanoušky Borussie, to znamená, že už tureckého stopera v černožlutém drese neuvidíme.

Toprak byl v Brémách na ročním hostování s povinou opcí, automaticky aktivovanou v případě udržení se Werderu v nejvyšší německé soutěži. Z Brém do Dortmundu poputuje částka 4 miliony eur.

Toprak přišel do Borussie v roce 2017, ale nikdy nenavázal na dobré výkony z Leverkusenu. V první sezóně odehrál 26 zápasů a v druhé pouze 9. Svůj poslední zápas odehrál proti Bayernu při vítězství 2:0, kde hrál skvěle. Už v té době jsem tušil, že není dobré pustit stopery Dialla s Toprakem a nechat si Akanjiho. Což, jak ukázal čas, byla pravda… Za Werder hlavně vinou zranění odehrál pouze 10 zápasů.

Toprak zůstává v Brémách, Toljan prodloužil hostování v Sassuolu, to stejné Sergio Gomez v SD Huesca. Zůstavají nám tak 4 hráči, kterým skončí hostování a sportovní ředitel Michael Zorc musí vymyslet co s nimi.

Drážďany sestoupili do 3. ligy, takže z největší pravděpodobností bude Dzenis Burnic měnit dres. Felix Passlack udělal v nizozemském týmu Fortuna Sittard dobrý dojem a taky se bude chtít posunout výš.

Problém může nastat u Mariuse Wolfa a André Schürrleho. První jmenovaný je na hostování v Hertě s opcí 20 milionů eur. Tuto částku tým z hlavního města nechce navzdory penězům od nového investora kvůli koronakrizi zaplatit. Co bude s André Schürrlem je ve hvězdách. Mistr světa z roku 2014 by se ale v případě přestupu musel smířit se snížením svého velkého platu (7 milionů eur ročně). Borussii by naopak velmi pomohlo se jeho vysoké gáže zbavit. I proto měla podle deníku Bild stanovit pro případné zájemce o služby 29letého křídelníka cenovku pouhých 2 milionů eur. Z Wolfsburgu ho přitom Dortmund kupoval téměř za čtrnáctinásobek, tedy 27 milionů eur.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.