Tři hráči bez smlouvy, které by se mohlo BVB v létě pokusit přivést

BVB Buzz připravil zajímavou analýzu tří jmen hráčů, jimž na konci letošní sezóny končí smlouva a Dortmund by se je mohl pokusit přivést. Michael Zorc platí za jednoho z nejschopnějších a „nejmazanějších“ sportovních manažerů v Evropě. I proto bude určitě bedlivě sledovat situaci kolem končících kontraktů. A pokud to bude mít pro BVB z dlouhodobého a klidně krátkodobého hlediska smysl, mohlo by jedno, nebo dvě jména klapnout.

Tanguy Kouassi

Mladičký 17letý stoper Paris Saint Germain se v dospělém fotbale ukázal teprve letos, ale rozhodně zanechal silný dojem. Za pařížský celek nastoupil zatím do 13 zápasů, ale dokázal v nich už vstřelit tři branky a na jednu nahrát. Jeho přirozený post je ve středu obrany, umí se ale zhostit i role defenzivního záložníka. Experti ho oceňují především za klid v rozehrávce i pod tlakem, vyzrálost, sílu a herní inteligenci.

Naděje francouzského fotbalu ještě nepodepsala profesionální smlouvu a notně se spekulovalo o jeho možné přestupu do Lipska, které si ho mělo vyhlédnout jako náhradu za Dayota Upamecana. Dle posledních informací by měl ale jeden z nejlepších stoperů bundesligy nakonec v dresu červených býků zůstat, proto se otevírá možnost získat Kouassiho i dalším týmům.

Dortmundu by se stoper vzhledem k diskutovanému odchodu Akanjiho mohl hodit. Kouassi je stále ještě hodně mladý, ale má předpoklady stát se top obráncem. Na závěr ještě jedná poznámka: připadá vám jeho příběh povědomý? No jasně! Přesně stejným způsobem a ze stejné adresy k nám totiž přišel v létě 2017 o tři roky starší Zagadou, jehož angažování se ukazuje postupem času jako velmi dobrý tah.

Thomas Meunier

Druhým do party z Paříže by mohl být Belgičan Thomas Meunier. Tohle jméno už se v médiích ve spojitosti s BVB nesčetněkrát zmiňovalo před propuknutím pandemie koronaviru (Jakub o něm psal i u nás) a je otázkou, co se bude dít teď, kdy se kola světového fotbalu opět roztáčejí. PSG mu dle informací médií nový kontrakt nabídnout nechce a zajímají se o něj i Tottenham nebo Inter Milán.

Pro Dortmund by mohl být zajímavým zbožím, kvůli případnému odchodu Achrafa Hakimiho, jemuž končí hostování a mluví se o jeho návratu do Realu Madrid. Meunier by ve svých 28 letech neměl potřebovat tolik času na adaptaci a díky svému útočnému pojetí by do BVB mohl zapadnout. Výhodou je i jeho flexibilita, protože dokáže zahrát ve čtyř i pětičlenné obranné řadě. S adaptací by mu navíc mohl pomoci jeho parťák z belgické reprezentace Witsel.

Dries Mertens

Pokud jsme v úvodu článku mluvili o krátkodobých řešeních, měli jsme na mysli právě Mertense. Vzhledem k předpokládanému letnímu odchodu Maria Götzeho se trenéru Favremu zřejmě ještě znatelněji sníží variabilita v útočné fázi. Už delší dobu se BVB potýká s problémem, že dobře složenou základní jedenáctku je na ofenzivních postech jen velmi těžké oživit a neztratit přitom na kvalitě.

Jako střídající hráč by přesně tohle mohl Mertens nabídnout. Jasně, je mu už 32 let, ale letos za Neapol nastřílel 12 branek a dalších šest gólů připravil. Krátkodobý kontrakt by tak mohl být výhodným řešením pro obě strany.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.