Výjezd Dortmund – PSG: „Doufáme, že se do Signal Iduna Parku brzy vrátíme,“ shodují se Petr a Honza

Jako tradičně zastupovala na domácím zápase Dortmundu proti pařížskému celku početná enkláva stoupenců našeho fanklubu. Dva z nich se s vámi podělí o jejich zážitky z výhry, která přinesla naděje do odvety.

Jan Paszkiewicz

Můj první výjezd do Dortmundu a hned na ligu mistrů . Vyráželi jsme ve 12:00, chtěli jsme mít čas se podívat okolo stadionu a mít i nějaký čas na stadioně. Hodně foukalo, ale cesta až do Dortmundu byla skvělá. Bohužel v Dortmundu už to houstlo a při cestě na stadion jsme čekali v nehybné koloně přibližně 40 minut. Parking ukazoval plno tak jsme jeli hledat místo do obydlené části. Nakonec jsme našli místo asi 300 metrů od stadionu. Místní obyvatelé nás nasměrovali kudy kam.

Na stadion jsme se ale dostali 15 min před výkopem. Když jsme viděli plný stadion, tak už došla veškerá slova. Prostě nádhera. Zážitek ze samotného stadionu nezničil ani fakt že nad námi byl kotel PSG a měli jsme trošku horší místa. Samotný zápas pak byl hodně nahoru/dolů, akce střídala akci, ale v prvním poločase gól nepadl. Šli jsme tedy pro občerstvení a tam nás čekal další super zážitek. Při 77 tisících lidí žádné fronty. Ale jako, že vůbec žádné.

Druhý poločas začal. V 65. minutě jsme si poprvé řekli, aby vůbec padl nějaký gól. No a pak to začalo, nádherné góly a nakonec i výhra. Zůstali jsme až do doby než nás vyhazovali security. Chtěli jsme si užít každou chvilku. Byl to skvělý zážitek, tak doufám, že zase za krátkou dobu pojedeme znovu.

Petr Sentenský

Byla to moje první návštěva Dortmundu. A hned jsem měl to štěstí že jsem se dostal na zápas Ligy mistrů a ještě proti PSG. Na zápas jsem se svezl s cestovkou. Takže jsem vyjel autobusem přibližně v šest ráno z Ústí nad Labem a do Dortmundu přijel cca v půl druhé. Cesta byla sice hodně dlouhá, ale stálo to za to. Parkovali jsme na parkovišti pro hosty, takže byl to docela zvláštní a nepříjemný pocit jít po vyhraném zápase v barvách BvB mezi fanoušky PSG. Ale naštěstí v pohodě. Co se týče Dortmundu jako města, tak je vidět, že fotbalem tam opravdu žijí. Všude vlajky, barvy nebo různé věci v barvách BVB. Lidi tam normálně nosí šály, bundy a čepice Borussie i několik hodin před zápasem, a to třeba někdo z těch lidí ani na zápas nešel. A co se týče zápasu – neskutečný zážitek. Seděl jsem na severní tribuně, takže jsem se trošku bál, že tam nebude taková atmosféra a nebo že spíš lidi okolo nebudou tolik fandit a že budu na ty tribuně sám. No bylo hodně hloupé si to myslet. Protože i na téhle tribuně velká část lidí fandila. A celkově co se týče atmosféry, tak ta byla úžasná. Úžasný choreo. Úžasný fanoušci a ten fanatismus tam byl prostě celou dobu cítit, něco takového jsem nikdy nezažil. A ta neskutečná euforie po gólech a hlavně po gólu na 2:1… To bylo opravdu něco, co ani nejde popsat. Asi nejlepší moment v životě. Ja sám jsem byl tak šťastnej, že jsem si tam plácnul a obejmul úplně náhodný německý fanoušky BVB. A teď co se týče fotbalu. Úžasný zápas. Dortmund byl většinu zápasu jasně lepší, úžasný gól na 2:1 a celkově to bylo prostě úžasný. Jsem strašně rád že jsem tam byl a mohl tohle vidět na vlastní oči. Doufám, že se znovu a co nejdřív zase na zápas Dortmundu dostanu.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.