Watzke kvituje restart bundesligy. Je ohrožen start Sancha v prvním duelu?

Červeně zakroužkované datum v kalendářích všech představitelů bundesligových mužstev nakonec přineslo pozitivní zprávy. Německá vláda totiž povolila od poloviny května rozehrát bez diváků obě nejvyšší profesionální soutěže. Přesný termín a všechna související opatření by mělo zveřejnit vedení bundesligy po čtvrteční videokonferenci zástupců všech klubů.

Ve hře mají být dvě varianty – 15. nebo 22. května. Tak či tak to znamená, že všechny hráče i realizační týmy čeká velmi náročné období, neboť plán je odehrát všechna zbývající kola do 30. června. Pokud by se soutěže rozeběhly v dřívějším termínu, čekají nás tři anglické týdny. V případě 22. května by se hrála vložená kola dokonce každý týden.

Hans-Joachim Watzke: „Bojovat v zápasech před prázdnými tribunami je obrovskou výzvou. Čerpáme energii a sílu z vášnivě povzbuzujících fanoušků na stadionu.“

Zástupci BVB v čele s předsedou představenstva Hans-Joachimem Watzkem rozhodnutí s povděkem kvitují. „Jsme rádi, že se němečtí občané včetně lidí bydlících v regionu Dortmundu chovali v posledních týdnech zodpovědně. Právě díky svědomité a disciplinované populaci teď můžeme po malých krůčcích rozvolňovat opatření a vracet se postupně k normálu,“ řekl Watzke pro klubový web.

Zdůraznil také, že si je celá organizace BVB vědoma velké zodpovědnosti a slíbil, že všichni udělají maximum pro to, aby se virové onemocnění nedostalo k hráčům ani jejich rodinám. Zmínil také, jak specifické bude hrát bez fanoušků: „Bojovat v zápasech před prázdnými tribunami je obrovskou výzvou. A to speciálně pro klub, jakým je BVB. Čerpáme energii a sílu z vášnivě povzbuzujících fanoušků na stadionu. Zároveň ale všichni víme, že by bylo ekonomicky neudržitelné nechat bundesligu spát až do okamžiku, kdy by mohli diváci zpátky do ochozů.“

S blížícím se restartem klání na německých kolbištích se pojďme zase věnovat tomu, jakou sestavu můžeme v příštím duelu očekávat. Hned několik hráčů se totiž dle Ruhr Nachrichten objevilo v tréninkovém centru a oddávalo se péči fyzioterapeutů. Byli mezi nimi Nico Schulz, Marcel Schmelzer a Marco Reus. Překvapivě ale ve skupině figurovala i anglická hvězdička Jadon Sancho. Dle zdrojů vestfálského deníku laboruje devatenáctiletý záložník se svalovým problémem. Během dnešního dopoledne měli dorazit i brankáři týmu U23 Eric Oelschlägl a Luca Unbehaun. Dalšími pak byli Axel Witsel, Dan-Axel Zagadou a stoper Leonardo Balerdi.

Pozitivním zjištěním je tak především to, že ani druhá várka testů na COVID-19 neukázala žádný pozitivní případ nákazy. Celý tým je tak připraven na startovních blocích odstartovat do zbytku sezóny a pokusit se sebrat titul Bayernu.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.