Witsel a Can možná přijdou Revierderby. Favre hledá alternativy a jedna z nich možná překvapí

Německý magazín Sport Bild včera přišel s informací, že se měli na trénincích v týdnu zranit středopolaři Axel Witsel a Emre Can. Oba by tak mohli přijít o derby se Schalke. Belgický reprezentant si měl poranit v úterý tříslo a od té doby netrénuje. Jeho parťák ze středu pole ke zranění přišel o den déle. Na přesnou diagnózu a dobu léčby se zatím u obou čeká, nicméně předpokladem jsou u Witsela i Cana trhliny ve svalech.

Pro žlutočerný tábor půjde případně o velký zásah, protože okamžitě po Canově lednovém příchodu z Juventusu to této dvojici na hřišti začalo klapat. Evidentně mezi nimi funguje herní chemie a podávali společně vyrovnané výkony.

Pokud nakonec opravdu ani jeden ze zmíněné dvojice nebude moci nastoupit, nezbude trenérovi Favremu nic jiného, než se spolehnout na služby Dahouda nebo Delaneyho. Dánský reprezentant ale nezasáhl do soutěžního utkání od listopadu, protože ho trápily problémy s kotníkem a následně kolenem. Navíc se do tréninku vrátil před krátkou dobou. Dahoud pro změnu není ideální možností proto, že sbíral v dosavadním průběhu sezóny minuty spíše po hrstkách a v základu nastoupil v bundeslize pouze třikrát.

Hlouběji do středu pole by se mohl zatáhnout i Brandt, který na této pozic odehrál na podzim pár duelů právě vedle Witsela. Faktem ale je, že v posledních zápasech před vynucenou koronavirou přestávkou nastupoval spíše jako součást útočného tria.

Pokud by chtěl Favre soupeře z Gelsenkirchenu zaskočit, mohl by zkusit dát poprvé šanci Tobiasi Raschlovi (nedávno jsem se o něm zmiňoval v blogu, jako o jedné z velkých nadějí BVB), který čeká na svou soutěžní bundesligovou premiéru. Vzhledem k obvyklé vyhecovanosti vzájemných duelů a důležitosti souboje by ale byl na mladíka vyvíjen až příliš veliký tlak a šlo by o risk.

Detailní informace o zraněných přineseme před restartem nejvyšší německé soutěže v preview, za zmínku ale stojí, že mimo hru s největší pravděpodobností zůstanou Dan Axel Zagadou (problémy s kolenem) a Marco Reus (svalové zranění).

Komentáře (2)

  1. Delaney, Brand by šlo, ale pokud bude chybět i Reus tak nevím. Maximálně, že by dostal šanci Gödze. Anebo středního záložníka zvládne zahrát i Rapha Gurreiro.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.