Youssoufa Moukoko terčem rasistických urážek

Moukoko v neděli vstřelil hattrick, zařídil výhru nad Schalke U19 3:2, ale jeho skvělý výkon byl zastíněn rasistickými urážkami diváků v Gelsenkirchenu. Z oficiálních záběrů od německého fotbalového svazu jsou po 2. gólu Moukoka jasně slyšet hrozby a nenávistné komentáře proti mladému talentu.

Moukoko si nenechal nic líbit a zareagoval (podle mého názoru) tím nejlepším způsobem. Přidal ještě třetí gól, rozhodl o výhře Borussie a poté se k incidentu na svém Instagramu vyjádřil takto: „Jsem hrdý na to, že jsem se narodil s touto barvou pleti, a vždy hrdý budu.“ Přidal k tomu také známý hastag „Black Lives Matter“.

Pozitivní na našem úhlavním rivalovi může být okamžitá reakce na oficiálním Twitteru: „Musíme se omluvit za chování některých našich fanoušků vůči Youssoufu Moukokovi při dnešním zápase U19. Emoce při derby jdou stranou, takovéto urážky zcela odsuzujeme a budeme proti nim bojovat“.

Moukoko je již dlouho považován za jeden z největších talentů evropského fotbalu. V sezóně 2018/19 nastřílel v 28 zápasech za Dortmund U17 50 gólů. V minulé sezóně, ve věku 14 let, přešel do kádru U19 a v 28 zápasech nastřílel 38 gólů.

Mladíkovi bude v listopadu 16 let, poté bude (konečně) moci hrát v Bundeslize. Včera jsme psali o tom, že bude dopsán na takzvaný B seznam Dortmundu pro Ligu mistrů.

Poté, co se Moukoko připojil k prvnímu týmu v rámci sprnového letního soustředění, sklidil chválu od kolegy a dalšího dortmundského talenta Erlinga Haalanda. „Je mnohem lepší než jsem byl já v jeho letech“ obdivoval norský šutér.

Komentáře (1)

  1. Už se těším, až nastoupí v prvním derby a nakope jim jejich zadky! Ale na druhou stranu, co bychom od Sch**ke 0:3 čekali, nebo?

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.