Začátek nové sezóny už by mohli stihnout fanoušci v ochozech stadionů

Ihned po skončení aktuálního ročníku začaly bundesligové kluby a německá fotbalová asociace řešit, jak vrátit fanoušky na tribuny stadionů. Podle deníku BILD už Dortmund, Bayern, Lipsko a Kolín připravily koncepty zvýšených hygienických opatření, která by fanouškům umožnila návrat do ochozů. Lipsko už dokonce mělo obdržet od lokálních zdravotnických autorit povolení vpustit v září do útrob Red Bull Arény 20 000 fanoušků.

Klub z východního Německa plánuje připravit personalizované vstupenky, které budou losem přiřazeny držitelům sezónních permanentek. Mezi fanoušky by měla být vždy volná sedadla a povinné bude i nošení roušek. Aby se omezilo riziko šíření koronaviru, bude fanouškům doporučeno necestovat na zápasy veřejnou dopravu. To bude umožněno pouze domácím příznivcům a těm, kteří bydlí v okolí stadionu.

Dortmund přistoupil už před duelem s Hoffenheimem k instalaci nových kamer, které budou schopny sledovat tělesnou teplotu návštěvníků, ukázat na absenci roušek nebo sledovat, zdali se na stadionu dodržují mezi lidmi bezpečné rozestupy.

Tím nejdůležitějším samozřejmě stále zůstávají celková čísla nakažených koronavirem, která musí klesat. Finální rozhodnutí, zdali budou fanoušci vpuštěni na stadiony, zatím nepadlo. Nicméně s mírným optimismem se zmíněné plány na návrat k relativnímu normálu vypracovávají.

Německo v posledních týdnech prodloužilo zákaz velkých akcí až do začátku listopadu. Pokud jsou nicméně organizátoři schopni v případě případného nakažení trasovat onemocnění a kontakty mezi návštěvníky a dodrží hygienická pravidla, mohou se vybrané akce konat. Záležet tak bude na DFL a klubech, zdali budou schopny připravit plán, který zajistí bezpečí všech účastníků fotbalových zápasů.

Podle zákulisních informací se aktuálně počítá se startem bundesligy 18. září a už o týden dříve by se mělo odehrát první kolo německého poháru. Rozhodnutí, zdali se zkrátí zimní pauza, nebo se přidá více vložených kol, zatím nepadlo.

Borussia Dortmund a její hráči by se do tréninku měli vrátit 30. července. Všichni členové týmu budou před návratem do týmu dvakrát testováni na přítomnost koronaviru v těle. Soustředení je naplánováno v první polovině srpna ve švýcarském Bad Ragaz.

Plánování předsezónních přátelských zápasů začne hned poté, co DFL dokončí a oznámí termínovou listinu na příští sezónu.

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné přihlášení.